Van der Meulen uit Sneek verkoopt zes WK-poppen, ook van Frimpong en Simons

Door Redactie Sportbookies

juni 8, 2026 13:03

Van der Meulen uit Sneek heeft zes WK-poppen verkocht, waaronder ook exemplaren van de afwezige Oranje-spelers Jeremie Frimpong en Xavi Simons. De vraag naar de poppen laat zien hoe groot de belangstelling voor het Nederlands elftal blijft, ook nu niet iedereen van de selectie op het WK aanwezig is. Voor de maker uit Sneek is het een opvallende bevestiging dat voetbal nog altijd goed verkoopt rond grote toernooien.

WK-poppen van Frimpong en Simons vinden snel kopers

De verkoop van zes WK-poppen draait om spelers van het Nederlands elftal die veel fans direct herkennen. Jeremie Frimpong en Xavi Simons horen bij de bekendste namen binnen Oranje, al zijn zij niet allemaal even zichtbaar op het toernooi. Juist daarom vallen hun poppen op in de verkoop.

Voor een maker of verzamelaar zijn zulke poppen meer dan alleen souvenirs. Ze spelen in op de behoefte van supporters om een stukje van het toernooi in huis te halen. Vooral bij grote eindtoernooien, zoals het WK, groeit die vraag snel.

Dat ook poppen van afwezige spelers worden gekocht, zegt iets over de blijvende populariteit van deze internationals. Fans letten niet alleen op wie er speelt, maar ook op wie bij de selectie hoort of recent belangrijk was voor Oranje. Nederlandse voetballers blijven daarmee interessant, ook buiten het veld.

Waarom Oranje-spelers populair blijven bij verzamelaars

De populariteit van Frimpong en Simons komt niet uit de lucht vallen. Beiden zijn jonge, aansprekende spelers met een grote naam in het moderne voetbal. Frimpong speelt bij Bayer Leverkusen en Simons bij RB Leipzig, waardoor ze ook internationaal veel aandacht trekken.

Dat maakt producten met hun naam of beeld herkenbaar voor een brede groep fans. Zeker bij een nationaal team als het Nederlands elftal werkt die herkenning sterk door. Een speler hoeft niet eens op het hoogste podium te staan om toch verkoopbaar te blijven.

Voor supporters gaat het vaak om meer dan alleen de huidige selectie. Ook spelers die ontbreken, maar een duidelijke band hebben met Oranje, blijven onderdeel van het voetbalverhaal. Dat verklaart waarom hun poppen nog steeds aftrek vinden.

Sneek profiteert van belangstelling rond het Nederlands elftal

De verkoop van WK-poppen laat ook zien dat voetbalmerken niet alleen in de grote steden leven. In Sneek is er blijkbaar genoeg belangstelling om een klein, maar opvallend succes te boeken. Lokale makers en handelaren kunnen zo meeliften op de aandacht rond een groot toernooi.

Dat effect zie je vaker rond wedstrijden van het Nederlands elftal. Zodra Oranje op een toernooi staat, groeit de vraag naar alles wat met spelers, shirts en symbolen te maken heeft. Ook kleine oplages kunnen dan snel weg zijn.

Voor een regionale verkoper is dat belangrijk. Het laat zien dat voetbal in Nederland niet alleen draait om de Eredivisie of de KNVB Beker, maar ook om het brede gevoel rondom Oranje. Juist die combinatie maakt de markt voor dit soort producten levendig.

“De namen van Frimpong en Simons blijven veel mensen aanspreken, ook als zij niet op het toernooi zelf te zien zijn.”

Afwezigen blijven zichtbaar in Oranje-cultuur

Dat juist afwezige spelers nog altijd in beeld zijn, zegt veel over de manier waarop Oranje leeft onder fans. Supporters volgen niet alleen de wedstrijden, maar ook de bredere selectie en de spelers die daar net buiten vallen. Daardoor blijft de band met het Nederlands elftal sterk.

Voor verzamelaars en kleine verkopers is dat gunstig. De markt rond een groot toernooi draait niet alleen om prestaties op het veld, maar ook om herkenning en emotie. Spelers als Frimpong en Simons hebben daarin een vaste plek.

De verkoop van zes poppen is op zichzelf klein nieuws, maar het past wel in een groter beeld. Grote voetbalevenementen zorgen in Nederland vaak voor extra vraag naar alles wat met de nationale ploeg te maken heeft. In Sneek werd dat zichtbaar in een concreet en verkoopbaar resultaat.

Over de schrijver

Redactie Sportbookies

Bij Sportbookies.nl brengt ons redactieteam dagelijks het laatste nieuws uit de sportwereld. Van de grootste voetbalwedstrijden tot het spectaculaire F1-circuit, en met aandacht voor diverse andere sporten en actuele onderwerpen. Sport zit in ons DNA, en wij zorgen ervoor dat je geen moment mist van wat er speelt.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Andere bekeken ook

Gravin Eloise wordt 24: zo groeide ze uit tot influencer met 700.000 volgers
Van der Meulen uit Sneek verkoopt zes WK-poppen, ook van Frimpong en Simons
Viersterrenhotel van Oranje levert spelers en staf gefronste wenkbrauwen op
Koeman heeft 4 basisdilemma’s voor Oranje: laatste test tegen Bosnië opgelapt
>