Een Oranje-fan die in 2026 naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wil, moet serieus rekening houden met hoge kosten. Niet alleen de kaartjes voor het toernooi lopen op, ook reis, verblijf en vervoer maken de trip duur. Voor Nederlandse supporters kan een bezoek aan het WK daardoor snel duizenden euro’s kosten.
Oranje-fans betalen fors voor WK 2026
Het WK 2026 wordt groter dan eerdere toernooien, met 48 landen en 104 wedstrijden. Daardoor zijn er meer wedstrijden, maar ook meer reizen tussen speelsteden. Voor supporters van het Nederlands elftal betekent dat vaak extra kosten, zeker als Oranje meerdere stadions in verschillende landen aandoet.
De ticketprijzen voor een WK-wedstrijd hangen af van de fase van het toernooi en de plek op de tribune. Vooral wedstrijden in de knock-outfase zijn duurder dan duels in de groepsfase. Wie meerdere wedstrijden van Oranje wil volgen, komt dus al snel uit op een flink bedrag.
Daar komen de vluchten naar Noord-Amerika nog bij. Vanaf Nederland moet je rekening houden met een lange intercontinentale reis, vaak met een overstap. Ook binnen de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen de afstanden groot zijn, waardoor extra vervoer nodig is.
Toernooi in drie landen maakt reizen duurder
Het WK van FIFA wordt in 2026 voor het eerst in drie landen gespeeld. Dat geeft het toernooi een bijzonder karakter, maar maakt de logistiek voor fans complexer. Een supporter die Oranje wil volgen, weet pas later in welke stad of welk land het Nederlands elftal speelt.
Die onzekerheid heeft direct invloed op de kosten. Wie vroeg boekt, loopt het risico dat een eventuele speelstad later anders uitpakt. Wie wacht tot de loting en het speelschema bekend zijn, betaalt vaak meer voor vlucht en hotel.
Voor Nederlandse fans is dat een belangrijk verschil met EK’s of WK’s in Europa. Daar zijn reizen meestal korter en makkelijker te plannen. Nu gaat het om een verre trip, met hogere prijzen en meer voorbereiding.
KNVB wacht nog op Oranje-speelschema
De KNVB kan supporters pas echt goed helpen als duidelijk is waar en wanneer Oranje speelt. Dan wordt ook bekend hoeveel kaarten beschikbaar zijn en welke reisopties het handigst zijn. Op het moment van schrijven is dat nog niet volledig vast te leggen, omdat de loting en planning van FIFA daarvoor leidend zijn.
Voor de bond is het belangrijk om fans op tijd te informeren. Nederlandse supporters willen niet alleen weten wat een ticket kost, maar ook hoe ze überhaupt op de juiste plek komen. Zeker bij een toernooi in Noord-Amerika speelt goede planning een grote rol.
De kans is groot dat de vraag naar Oranje-tickets hoog wordt als het Nederlands elftal zich plaatst. Dan ontstaat vaak een brede groep geïnteresseerden, van harde kern tot gezinnen die één keer een WK willen meemaken. Juist die populariteit kan de prijs verder opdrijven.
Vliegtickets en hotels drukken het budget
Een groot deel van de totale kosten zit niet in het stadion zelf, maar in de reis ernaartoe. Vluchten naar de Verenigde Staten, Canada of Mexico zijn vaak duur in drukke periodes. Hotels rekenen rond grote sportevenementen meestal ook hogere prijzen.
Daarbovenop komen nog lokale kosten, zoals vervoer van en naar het stadion, eten en drinken. Wie meerdere wedstrijden wil zien, moet ook rekening houden met extra nachten in een hotel of appartement. Voor veel Oranje-fans wordt het daarom een kwestie van keuzes maken.
Een enkele groepswedstrijd bezoeken kan nog enigszins betaalbaar blijven, maar een volledig WK volgen is voor de meeste supporters een dure zaak. Vooral wie Oranje in meerdere stadions wil zien, moet vooraf een ruim budget reserveren. Dat maakt dit WK voor Nederlandse fans vooral een reis voor de echte liefhebber.
Oranje-supporters kiezen tussen droom en kostenplaatje
Voor veel fans blijft een WK met Oranje een unieke ervaring, maar die komt dus met een stevig prijskaartje. Het avontuur moet niet alleen sportief aantrekkelijk zijn, maar ook financieel haalbaar. Dat geldt zeker nu FIFA het toernooi over drie landen heeft verspreid.
Supporters die slim willen plannen, doen er goed aan om vroeg te sparen en flexibel te blijven met data en steden. Toch blijft de conclusie duidelijk: een WK-bezoek voor een Oranje-fan is in 2026 geen goedkope reis. Wie alles wil meemaken, betaalt al snel meer dan alleen de kaart van het stadion.
De KNVB en reisorganisaties zullen de komende tijd ongetwijfeld meer informatie geven over Oranje, kaartverkoop en reisopties. Voor fans draait het dan vooral om de vraag: hoeveel geld wil je over hebben voor een zomer met het Nederlands elftal in Noord-Amerika?
